اخبار

فراخوان هفتمین همایش ملی علمی- پژوهشی فضائل رضوی در سیستان و بلوچستان

فراخوان هفتمین همایش ملی علمی- پژوهشی فضائل رضوی در سیستان و بلوچستان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: از سری برنامه های یازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، هفتمین همایش ملی علمی- پژوهشی فضائل رضوی در سیستان و بلوچستان فراخوان داد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام و المسلمین عباس دانشی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار داشت: به مناسبت میلاد با سعادت عالم آل محمد(ص) حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) و همزمان با دهه کرامت، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، هفتمین همایش ملی علمی- پژوهشی فضایل رضوی با رویکرد سیره اجتماعی امام رضا(ع) برگزار می کند.

وی افزود: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی با سیره ائمه معصومین بویژه حضرت امام رضا(ع) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدید آورندگان آثار برتر فرهنگی، پژوهشی در زمینه سیره شخصیت و معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار از جمله اهداف برگزاری این همایش خواهد بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: نقش امام رضا(ع) در گسترش اسلام و شکوفایی فرهنگ اسلامی، حفظ وحدت جامعه اسلامی در سیره امام رضا(ع)، حکمت علمی در سیره ی امام رضا(ع)، مکتب رضوی و راهبردهای مقابله با جنگ نرم، روایات منقول از امام رضا(ع) در کتب روائی اهل سنت و جایگاه و منزلت امام رضا(ع) نزد عالمان و عارفان اسلامی از جمله محورهای موضوعی هفتمین همایش ملی علمی- پژوهشی فضائل رضوی در استان است. دانشی با بیان اینکه دکتر دادخدا خدایار، پرویز رضا میر لطفی و قاسمعلی شیرازی عضو هیات داوران این همایش هستند، گفت: نفرات برگزیده اول، دوم، سوم، چهارم و پنچم همایش ملی علمی- پژوهشی فضائل رضوی در استان به ترتیب تندیس همایش به همراه کمک هزینه حج عمره معادل 8 میلیون ریال، تندیس همایش به همراه کمک هزینه عتبات عالیات معادل 6 میلیون ریال، تندیس همایش به همراه کمک هزینه سفر سوریه معادل 6 میلیون ریال، تندیس همایش به همراه کمک هزینه سفر به مشهد مقدس معادل 4 میلیون ریال و تندیس همایش به همراه کمک هزینه سفر به قم و جمکران معادل 4 میلیون ریال دریافت می کنند. وی افزود: همچنین به میمنت لقب مبارک امام رضا(ع) به عنوان ثامن الحجج به 8 نفر از منتخبین استانی جوایزه ویژه اهداء خواهد شد.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تمامی نفرات منتخب فوق الذکر به عنوان میهمان دبیرخانه یازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) پذیرش خواهند شد و نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی به عنوان برنامه های جنبی با حضور میهمانان و اساتید صاحب نظر برگزار می شود.

 دانشی گفت: علاقمندان برای شرکت در این همایش تا 31 مردادماه فرصت دارند تا نسبت به تکمیل فرم شرکت در هفتمین همایش ملی علمی – پژوهشی فضایل رضوی اقدام کنند.

 وی افزود: فرم شرکت در هفتمین همایش ملی علمی – پژوهشی فضایل رضوی به صورت دستی در دبیرخانه این همایش واقع در بلوار خرمشهر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و یا از طریق پست الکترونیکی قابل روئیت است.   

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان این اینکه هفتمین همایش ملی علمی- پژوهشی فضائل رضوی در استان 24 شهریور در زاهدان برگزار می گردد، تصریح کرد: سال گذشته 96 مقاله به دبیرخانه این همایش رسیده بود که از این تعداد 5 مقاله در رده مقالات کشوری مطرح و 8 مقاله به عنوان مقالات برتر استانی انتخاب و معرفی شدند.

 

۷ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید