اخبار

تولیدات فرهنگی سیستان و بلوچستان نیازمند حمایت بیشتر است

تولیدات فرهنگی سیستان و بلوچستان نیازمند حمایت بیشتر است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: فرهنگ؛ درخت توسعه این استان است و بر همین اساس تولیدات فرهنگی برای توسعه و ارتقا فرهنگ نیاز به حمایت بیشتری دارند.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان ،حسین مسگرانی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: بنیاد توسعه فرهنگی و هنری در سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده که اشخاص حقیقی و حقوقی عضو آن هستند و بزودی شروع به فعالیت خواهد کرد.
 
وی با بیان اینکه هدف از این اقدام کمک به حوزه فرهنگی است، گفت: همچنین مرکزی در زمینه تولید، معرفی و فروش آثار هنری و یک تالار مرکزی برای اجرای تئاترها و جشنواره های موسیقی بزودی در زاهدان کلنگ زنی خواهد شد که در تلاشیم هرچه سریعتر راه اندازی شوند.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: خانه هنرمندان زاهدان در زمینه رشد فرهنگ و هنر این استان تلاش های زیادی انجام داده که امیدواریم هرچه سریعتر به موفقیت های خوبی در این زمینه دست پیدا کنیم.
 
وی بیان کرد: متاسفانه کرونا به تمامی مشاغل آسیب وارد کرد و در این زمینه هنرمندان دچار آسیب های زیادی شدند که با کمک های بلاعوض و وام توانستیم تا حدودی این آسیب ها را کاهش دهیم.
 
مسگرانی گفت: باید بسته های حمایتی ویژه برای جامعه فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شود.
 
وی افزود: بیش از یکهزار نفر در استان عضو صندوق اعتباری هنر هستند که تاکنون برای ۵۴۶ نفر از آنان هنر کارت صادر و بقیه در حال چاپ است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امسال با وجود تمامی شرایط و مشکلات در تمامی فعالیت های فرهنگی و هنری موفقیت های خوبی بدست آمده و ۵۹۴ فعالیت در سامانه ثبات به ثبت رسیده است.
۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۸:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید