اخبار

خبرنگاران و اصحاب رسانه فراهم‌کنندگان اسباب توسعه هستند

خبرنگاران و اصحاب رسانه فراهم‌کنندگان اسباب توسعه هستند
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه رسانه‌ها و اصحاب رسانه در جوامع توسعه‌یافته نقش پررنگی دارند گفت: تفاوت مهمی که بین جوامع توسعه‌یافته، درحال توسعه و توسعه‌ نیافته وجود دارد حاصل نقش و حضور اصحاب رسانه، خبرنگاران و رسانه‌های آزاد در آن جوامع است.
 
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان،ابوذر کوثری شامگاه پنجشنبه در آیین اختتامیه جشنواره سلامت و رسانه با موضوع کرونا با گرامیداشت روز خبرنگار و بیان اینکه امروز نمی‌توانیم از نقش رسانه‌ها  در توسعه جامعه چشن پوشی کنیم افزود: کمتر کشوری را سراغ داریم که توسعه‌ پیدا کرده و نقش رسانه‌ها در آن کم‌رنگ باشد، در واقع توسعه و رسانه مکمل یکدیگرند و رسانه آزاد ویژگی جوامع توسعه‌یافته است و رسیدن به تعالی از مسیر رسانه‌های آزاد و خبرنگاران متعهد، نقاد، دلسوز و با دقت می‌گذرد. 
رییس شورای اطلاع رسانی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه خبرنگار شغل و حرفه سختی است و جزو مشاغل دشوار و پراسترس جهان محسوب می‌شود تصریح کرد: خبرنگار متناسب با امور و کارهایی که انجام می‌دهند مسائل و مشکلاتی دارند که در این استان این مشکلات دوچندان است.
 
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچسستان با اشاره به اینکه یکی از بهترین پاداش‌ها برای خبرنگاران این است که مسوولان در دسترس و پاسخگوی خبرنگاران باشند اظهارداشت: خبرنگاران به عنوان مطالبه‌گران و رابط مجموعه مردم و مسوولان نقش ایفا می‌کنند و مسوولان نیز در سراسر سیستان و بلوچستان باید در دسترس و خودشان را مجزا از این جامعه خبرنگاری ندانند. 
کوثری خاطر نشان کرد: باید همدلی بین مسوولان و خبرنگاران ایجاد شود که این همدلی  و هماهنگی در نهایت موجب رشد و ارتقای جامعه سیستان و بلوچستان می‌شود.
وی بیان کرد: در حوزه خبرنگاری نقد یک اصل است که همه مسوولان باید این مهم را بپذیرند و باید بپذیریم جامعه خبرنگاران به عنوان مطالبه‌گران اجتماعی هستند و کاستی‌ها و نواقص را واکاوی می‌کنند.
۲۲ مرداد ۱۴۰۰ ۱۵:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید