اخبار

جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات فرهنگی وهنری حاشیه شهرزاهدان با مدیران دفاتر تسهیلگری برگزار شد

جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات فرهنگی وهنری حاشیه شهرزاهدان با مدیران دفاتر تسهیلگری  برگزار شد
جلسه هم اندیشی وبررسی مشکلات فرهنگی وهنری حاشیه شهر شهر زاهدان ،با حضور مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ،مدیران مربوطه ومسئولین دفاترتسهیلگری ،پیش از ظهر امروز،در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد استان،مدیرکل فرهنگ واشاد اسلامی سیستان وبلوچستان گفت: این اداره کل آمادگی همکاری برای پیگیری در حوزه های فرهنگی و هنری در مناطق حاشیه شهرهای این استان را با هدف کمک به توسعه فرهنگ و فعالیت‌های مختلف این بخش دارد.
حسین مسگرانی با اشاره به این که دغدغه های فرهنگی دفاتر جای تقدیر دارد، اظهار داشت: کار و فعالیت فرهنگی در حاشیه شهرها ، زمینه توسعه فرهنگی  و در نهایت تحقق عدالت فرهنگی خواهد شد.
وی افزود: دفاتر تسهیلگری با ارائه طرح و برنامه و ایده‌های خلاقانه برای اجرای برنامه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای تلاش بیشتری داشته باشند.
مسگرانی عنوان کرد: دفاتر تسهیلگری  به عنوان پل ارتباطی ،بایدکمبود و فقر فرهنگی و اجتماعی را در این مناطق احصا ودر پی جبران آن باشند.
 
 دبیرشورای فرهنگ عمومی استان افزود: بخشی از خدمات فرهنگی وهنری ،دراین مناطق با کمک وهمکاری کانون های فرهنگی وهنری مساجد فراهم می شود.
وی یادآور شد: مهمترین بخش رسالت ما،به عنوان متولیان فرهنگی  براساس اولویت های اعلام شده توسط دفاترتسهیلگری انجام خواهد شد.
وی تاکید کرد:در صورت استقبال هریک دفاتر تسهیلگری این اداره کل آمادگی در اختیار گذاردن سینما سیار را برای نمایش به روز فیلم های سینمایی کشوردر مناطق حاشیه ای  را دارد.
 وی گفت: برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در حاشیه شهرها ،کتابخانه های این دفاتر تجهیز خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان افزود: برای اهدای کتاب ،اعزام مربیان آموزشی برگزاری جشنواره و نمایشگاه فرهنگی و هنری با دفاتر آماده همکاری هستیم.
براساس این گزارش ٩دفتر تسهیلگری در زاهدان ، با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، توانمندسازی مردم مناطق و احصای مشکلات و کمبودهای آنها ایجاد شده است.
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۰:۳۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید