اخبار

معاون استاندارسیستان وبلوچستان:هنرمندان زبان گویای مردم سیستان و بلوچستان هستند

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هنرمندان زبان گویای مردم این استان هستند و می‌توانند ناهنجاری‌ها را با زبان هنر به درستی به اطلاع مسوولان دغدغه‌مند برسانند.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان ،ابوذر کوثری روز چهارشنبه در همایش تجلیل از فرهیختگان و افتخارآفرینان حوزه فرهنگ و هنر و برگزیدگان فرهنگی و هنری حوزه نماز و رونمایی از هنرکارت اظهار داشت: هنر متعلق به همه انسان ها است و هر انسانی در درون خود ارتباط ذاتی با مقوله هنر دارد.
وی با بیان اینکه هنر زبان گویایی است، گفت: فعالیت های هنری در سیستان و بلوچستان می تواند به عنوان یکی از نیازها و ضرورت ها محسوب شود و زبان هنر اشاعه دهنده فرهنگ غنی و ارزش های این کشور بعد از انقلاب اسلامی است و لذا هنر مهمترین ابزار برای بیان ارزش های ملت بشمار می رود.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: اصحاب هنر اهل محاسبه در زمینه سود و زیان نیستند بلکه هنر کار دل است و قیمت گذاری مادی نمی توان برای آن درنظر گرفت.
دکتر کوثری بیان کرد: هنرمند با هنر خود نوعی از خودگذشتگی و ایثار را به نمایش می گذارد و هنر محدود به یک فرد نیست و اشاعه می یابد و متولیان خاص خود را دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در این همایش اظهار داشت: هنرمندان این استان امسال حائز رتبه های برتر کشوری در زمینه تئاتر، هنرهای تجسمی، جشنواره مد و لباس، فرهنگ نماز و غیره شدند که این امر جای تقدیر و تشکر دارد.
حسین مسگرانی با اشاره به فعالیت شایسته صندوق اعتباری هنر گفت: حدود یکهزارو ۲۰۰ نفر در سیستان و بلوچستان عضو صندوق اعتباری هنر هستند که از این تعداد ۸۶ نفر تسهیلات قرض الحسنه و ۷۶ نفر کمک بلاعوض دریافت کرده اند.
وی افزود: هنرکارت شامل مزایایی مختلفی از جمله بیمه هنرمندان، کمک های بلاعوض و خدمات دیگر است و همچنین هنرمندان صاحب این کارت می توانند در صورت ابتلا به کرونا از بیمه کرونا تا مبلغ ۲۰ میلیون تومان بهره مند شوند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: بیش از ۵۰ نفر از هنرمندان این استان دارای درجه هنری هستند که حدود ۳۰ نفر آنان موفق به کسب درجه یک هنری شده اند.
وی گفت: در سیستان و بلوچستان علیرغم تلاش های فراوان در زمینه بیمه هنرمندان و خدمات ارائه شده همچنان با مشکل مواجه هستیم که از تمامی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه درخواست می شود عضو صندوق اعتباری هنر شوند.
در پایان این همایش از تعدادی از فرهیختگان و افتخارآفرینان حوزه فرهنگ و هنر و برگزیدگان فرهنگی و هنری حوزه نماز تجلیل بعمل آمد.
همچنین در این همایش از هنرکارت صندوق اعتباری هنر نیز رونمایی شد.
۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۵:۴۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید