اخبار

گزارش مدیر عامل خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان از روند برگزاری ششمین جشنواره مطبوعات محلی استان

گزارش مدیر عامل خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان از روند برگزاری ششمین جشنواره مطبوعات محلی استان
مدیر عامل خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان در آیین اختتامیه ششمین جشنواره محلی مطبوعات خبرگزاری ها و پایگاه های خبری گزارش روند برگزاری جشنواره را ارائه داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان ، محمدهادی طهرانی مقدم، مدیرعامل خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان در آئین اختتامیه گرامیداشت روز خبرنگار و ششمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری سیستان وبلوچستان که شامگاه پنجشنبه 23 مرداد ماه با حضور مسئولان استانی برگزار شد، با‌ گرامیداشت یاد شهدای خبرنگار، با‌ گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار، گفت:سیستان وبلوچستان دارای 115 رسانه دارای مجوز در دو حوزه چاپی و الکترونیک است.
وی اضافه کرد: این جشنواره با هدف رقابت سالم میان اصحاب رسانه به منظور ارتقای سطح کیفی خبر و اطلاع رسانی در استان، گسترش فرهنگ مطالعه و روزنامه‌خوانی، شناسایی نقاط قوت و ضعف رسانه‌های سیستان و بلوچستان و توسعه ظرفیت‌های موجود مطبوعات برای ششمین سال متوالی توسط خانه مطبوعات استان برگزار شد.
این مقام مسئول با اشاره به ارسال 188 اثر به ششمین جشنواره مطبوعات، خاطرنشان کرد: فراخوان ششمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری سیستان و بلوچستان آذر ماه 98 منتشر و به علاقمندان تا پایان دی ماه 98 مهلت داده شد تا آثار خود را در بخش های اعلام شده ارسال کنند که در پایان موعد مقرر در بخش اصلی 139 اثر توسط 56 شرکت کننده و در قسمت ویژه 49 اثر از سوی 26 خبرنگار به دبیرخانه جشنواره رسید.
وی با بیان این که در نهایت 25 نفر به عنوان نفرات اول تا سوم انتخاب شدند، افزود: این جشنواره در 2 بخش اصلی و ویژه برگزار شد که شرکت کنندگان در بخش ویژه آثارشان را در حوزه های ایثار، شهادت و جبهه مقاومت با تاکید بر شهادت حاج قاسم سلیمانی و معرفی ظرفیت های نهفته استان به دبیرخانه ارسال کردند.
طهرانی مقدم افزود: در بخش اصلی این جشنواره آثار اصحاب رسانه در حوزه های یادداشت و سرمقاله، عکس (خبری و مستند)، خبر، گزارش تحلیلی _ توصیفی، گزارش خبری، گزارش ویدیویی، مصاحبه تفصیلی، تیتر، طراحی و صفحه آرایی، طنز مکتوب و کاریکاتور و پوستر و اینفوگرافیک دریافت و ارزیابی شد.
وی تصریح کرد: تمامی این آثار توسط چهار داور برجسته هر حوزه در تهران داوری شد و استان هیچ دخل و تصرفی در نتایج و افراد برگزیده نداشت.
مدیرعامل خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: مکان مجتمع رسانه ها بعد سال ها برای استقرار رسانه ها مشخص، همچنین تفاهم نامه هایی با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تامین اجتماعی و دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان برای اصحاب رسانه صورت گرفت.
وی خاطرنشان کرد: امروز نیاز داریم در حوزه دیپلماسی رسانه ای گام برداریم و در این خصوص در حال نوشتن طرح هایی برای اجرایی شدن آن هستیم و موافقت هایی برای این طرح از سوی مسئولین حاصل شده است.
گفتنی است: از پیشکسوتان،فعالان حوزه دفاع مقدس وتعدادی از خبرنگاران استانی در این آیین تجلیل به عمل آمد.
۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۵۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید