اخبار

خبرنگاران بر افکار عمومی تاثیرگذارهستند

خبرنگاران بر افکار عمومی تاثیرگذارهستند
معاون سیاسی واجتماعی استانداری سیستان وبلوچستان شب گذشته در آیین پایانی ششمین جشنواره مطبوعات ،خبرگزاری ها وپایگاه های خبری گفت:خبرنگاران تاثیر به سزایی در افکار عمومی دارند.
علی زینی وند، با بیان این که قدرت قلم خبرنگار، به افکار عمومی قدرت می دهد، بیان کرد: معدل افکار عمومی در همه کشورها به نفع ملت بوده و نقش خبرنگاران در این دنیای پر تحرک خیلی قوی و پر رنگ است.
 
وی ادامه داد: اگر خبرنگاری وارد جهت بندی های سیاسی شد، توقع داشته باشد روی بخشی که به نمایندگی اش حرف بزند می تواند تاثیرگذار باشد، در حالی که افکار عمومی با حرف صادقانه، عادلانه و منصفانه سازگار است.
رئیس شورای اطلاع رسانی استان با بیان این که اصحاب رسانه نقش و رسالت مهمی را بر عهده دارند، ادامه داد: تعریف گفتمان مبتنی بر واقعیت و دانش در روند تغییرات افکار عمومی تاثیرگذار است.
زینی وند گفت: باید تحولات را مرور و رصد کنیم، چراکه اگر بخواهیم با شیوه گذشته در خصوص موضوع های روز تصمیم بگیریم موفق نمی شویم، وضعیت تغییر کرده و رفتارهای امروز باید بر مبنای تغییرات باشد.
وی با تاکید بر تاثیرگذاری رسانه ها بر جامعه، افزود: اگر خود را با تغییرات به روز نکنیم فرصت ها را از دست می دهیم، رسانه ها در این وادی می توانند نقش بسزایی ایفا کنند.
معاون استاندار اضافه کرد: پیگیر هستیم با هر آنچه در توان داریم بخشی از مشکلات خبرنگاران را که تمام توانشان را در راستای توسعه جامعه می گذارند، اما مورد بی توجهی قرار گرفته اند رفع و از آن ها حمایت کنیم، نقد هر گونه گزنده و تند باشد هیچ مدیری حق ندارد پای اصحاب رسانه را به دستگاه قضا باز کند.
۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۲۷
روابط عمومی اداره مل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید