اخبار

دکترصالحی در ارتباط زنده تصویری با خانواده شهید زاهدانی

دکترصالحی در ارتباط زنده تصویری با خانواده شهید زاهدانی
شهید براهویی مطلق شهید اهل سنت و وحدت است / اهل تسنن با ۱۱هزار شهید در حفظ نظام و انقلاب اسلامی همیشه در‌ میدان مبارزه بودند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شهید براهویی مطلق و شهدای نظیر او شهید وحدت و امنیت به شمار می‌روند، شهید وحدت هستند چون نشان دادن برای حفظ آرمان‌های نظام و انقلاب در کنار اهل تشییع گام به گام جلو آمدند، از سوی دیگر شهید امنیت به شمار می‌روند زیرا برای امنیت کشور تمام تلاش خود را کرده و در این مسیر جان خود را فدا کردند.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان،پنجمین هفته از طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم»، بعداظهر امروز با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک ارتباط زنده تصویری با خانواده شهید کریم براهویی مطلق از استان سیستان و بلوچستان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.
 
سید عباس صالحی در این ارتباط زنده تصویری ضمن ادای احترام به شهدای استان سیستان و ‌بلوچستان به خصوص شهدای اهل تسنن و خاصه شهید براهویی مطلق، اظهار داشت: بی‌تردید در انقلاب اسلامی مجموعه‌های مختلفی دخیل بودند، اما شهدا قشری جدا از همه گروه‌ها هستند که امروز از آنها خاطراتی زیبایی به جا مانده است، اقوام و مذاهب مختلفی در این غرور آفرینی سهیم بودند و آمار ۱۱هزار شهید اهل تسنن بیانگر همین موضوع است، همانطور که در این چهل سال شهدای اهل تشییع را داریم شهدای اهل تسنن نیز پا به پای حاکمیت و کشور در میدان مبارزه به پیش آمدند.
 
وی ادامه داد: شهید براهویی مطلق شهید امنیت کشور است، کسی که به عنوان شهید امنیت در کشور جان خود را از دست داده است بسیار جایگاه والایی دارد، در کلام رسول خدا(ص) جایگاه امنیت جایگاه خاصی است، پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند «دو نعمت است که هیچگاه شکرگذاری آن تمام شدنی نیست، این دو نعمت امنیت و سلامت است».
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: اگر در اقصی نقاط این سرزمین احساس امنیت می‌کنیم مدیون زحمات این مدافعان امنیت هستیم. حتی حضرت ابراهیم(ع) زمانی که به منطقه مکه مکرمه قدم می‌گذارند درخواست جدی ایشان این است که این مکان یک منطقه امن تا قیامت باشد. این امر بیانگر اسن است که موضوع امنیت بسیار مهم و جدی است.
 
صالحی یادآور شد: شهید براهویی مطلق و شهدای نظیر او شهید وحدت و امنیت به شمار می‌روند، شهید وحدت هستند چون نشان دادن برای حفظ آرمان‌های نظام و انقلاب در کنار اهل تشییع گام به گام جلو آمدند، از سوی دیگر شهید امنیت به شمار می‌روند زیرا برای امنیت کشور تمام تلاش خود را کرده و در این مسیر جان خود را فدا کردند.
 
وی افزود: سخن فرزند شهید مبنی براینکه هیچگاه نتوانستیم در مورد پدر خود از مادر سوال کنیم زیرا شرایط روحی ایشان مساعد نبود نشان می‌دهد که چه شرایط سختی بر این مادر گذشته است که حتی روابط بین مادر و‌ فرزند برای شناختن پدر برقرار نشده است و از این رو همه‌ی ما مدیون این مادر هستیم که با این سختی چهار فرزند خود را تربیت و بزرگ کردند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌رضا ارزانی نیز در بخشی از این ارتباط زنده تصویری با آرزوی سلامتی برای خانواده شهید براهویی مطلق تصریح کرد: پنج هفته از طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم» را پشت سر می‌گذاریم و این حداقل کاری است که می‌توانیم در رابطه با خانواده شهدا انجام دهیم، اگر امروز در کشور ثبات و امنیت داریم مدیون خون شهدا هستیم و این طرح تنها برای گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و احترام به خانواده شهدا است. 
 
وی بیان کرد: شهدا با خدا معامله کردند و حتما جایگاه آنها والا است و ما نیازمند تکریم آنها هستیم، این طرح همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار می‌شود و امید است آغاز حرکتی برای برنامه‌های دیگر باشد.
 
مسگرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم» کار بسیار ارزشمندی بود که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور راه‌اندازی کرده است، شهید کریم براهویی مطلق در سال ۱۳۷۷ جز شهدای ترور سیستان و بلوچستان بود، این شهید چهار فرزند دارند که راه پدر را پیش گرفته‌اند.
 
وی ادامه داد: همه ما مدیون شهدا هستیم و امنیت امروز استان را مدیون این افراد هستیم و امید است با برگزاری این برنامه‌ها بتوانیم قدردانی هرچند ناقابل را از خانواده شهدا داشته باشیم.
 
در بخش دیگری از این ارتباط زنده تصویری محسن براهویی مطلق فرزند آن شهید با ذکر خاطراتی از پدر، خاطرنشان کرد: از همه‌ی جوانان و هم‌نسلی‌های خود خواستارم راه شهدا را ادامه دهند.
۷ مرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید