اخبار

نشست هم اندیشی و هم افزایی مدیران کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان

نشست هم اندیشی و هم افزایی مدیران کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان
نشست هم اندیشی مدیران کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با هدف توسعه ظرفیت آموزشهای فنی و حرفه ای در قالب مشارکت های بین دستگاهی برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان، مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ،ضمن قدردانی از همکاری های خوب آموزش و پرورش در خصوص هدایت دانش آموزان و ترغیب به انتخاب رشته‌های هنری، گفت : هنرستانهای هنرهای زیبای تحت پوشش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از قدیمی ترین مراکز آموزش هنردر کشور است .
حسین مسگرانی افزود : تحقق آرمان‌ها و اهداف والای آموزشی در این مراکز تنها با برنامه ریزی هدفمند و با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه و موجود در دو دستگاه میسر است. 
وی اظهار کرد : هنرستانهای هنرهای زیبای ارشاد با تلفیق علم و هنر نقش مهمی در تأمین نیروی انسانی کارآمد برای بازار کار آینده کشور و استان دارند و باید در اقصی نقاط استان تأسیس شوند.
مدیر کل آموزش وپرورش استان در این جلسه گفت: یکی از مولفه های مهم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، توسعه متوازن رشته ها و بویژه رشته های هنرستانی در کنار مدارس نظری است .
حمید رضا رخشانی اظهار کرد: نظام تعلیم و تربیت با ساماندهی نیروی انسانی و هنرجویان توانمند، سعی دارد ارتقاء و توسعه آموزش های رسمی و غیررسمی در حوزه هنر را اجرایی نماید.
وی تاکید کرد: در جهت توسعه فعالیت‌های هنری در استان با استفاده از مشارکت بخش غیر دولتی و سایر دستگاهها باید برنامه ریزی شود . 
رخشانی با اشاره به اینکه  طراحی آموزش‌های هنری، با تمرکز بر تحقق اهداف تربیتی دانش آموزان صورت می گیرد، ادامه داد: آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش بسزایی در این مهم دارند . 
وی تصریح کرد : برای پرورش هنرمندانی کاردان باید استعدادهای هنری دانش آموزان را از دوران کودکی و نوجوانی شناسایی و در این راستا با برنامه‌ریزی های دقیق و کاربردی برای پرورش این استعدادها گام برداریم . 
مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: در شرایط کنونی و به منظور افزایش نشاط در بین خانواده ها و زدودن غبار افسردگی و ناامیدی باید برنامه های مفرح و شاد پیش بینی و اجرا شود .
۲۸ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید