اخبار

معاون ستاد فرهنگ دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی:نقشه مهندسی فرهنگی کشور بر تحلیل‌های کلان تاکید دارد

معاون ستاد فرهنگ دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی:نقشه مهندسی فرهنگی کشور بر تحلیل‌های کلان تاکید دارد
معاون خط مشی‌گذاری ستاد فرهنگ دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نقشه مهندسی فرهنگی کشور بر ارزش‌ها، پایه‌ها و تحلیل کلان از وضعیت فرهنگی کشور تاکید دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان،محمود حاجیلویی روز جمعه در نشست با استاندار سیستان و بلوچستان اظهارداشت: با توجه به تصویب سند توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم در شورای انقلاب فرهنگی این ستاد آمادگی پشتیبانی و تسهیل‌گری در این زمینه را دارد.
وی افزود: این ستاد به حوزه فرهنگ به دلیل اینکه هر چه پیشرفت کنیم فرهنگ‌ تقویت می‌شود توجه ویژه دارد.
معاون خط مشی ستاد فرهنگ دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: همچنین نیاز نداشتن به سرمایه‌های کلان و  توجه به مزیت‌های فرهنگی مناطق از دلایل دیگر اهمیت ویژه این ستاد به حوزه فرهنگ است.
وی افزود: این ستاد در اقتصاد آمادگی تسهیل‌گری،‌پشتیبانی حقوقی‌ و هماهنگی‌های لازم را در اولویت‌قرار داده است. 
حاجیلویی رویکرد اصلی شورای عالی انقلاب فرهنگی در تدوین اسناد فرهنگی را اجرا سازی رویکرد محلی و مردمی عنوان کرد و افزود: تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور نیازمند دخالت استان و اعلام ظرفیت‌ها، مسائل و اقتضائات هر منطقه است.
وی تاکید کرد: این ستاد به دنبال این است که مهندسی فرهنگی کشور بر مبنای ویژگی‌ها، ظرفیت‌ها و مسائل‌ هر استان جداگانه‌ تهیه شود که به عبارتی با اسناد بالادستی کشوری که در این زمینه تخصصی هستند هماهنگ باشد.
معاون‌خط مشی ستاد فرهنگ دبیرخانه‌شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: به دنبال این هستیم که در برنامه هفتم توسعه، بخش فرهنگ پربار و با تاکید بر ارزش بومی، قومی و مذهبی دیده شود.
۱۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید