اخبار

روابط عمومی ها با گفتمان سازی و تولید محتوا، چهره واقعی استان را معرفی کنند

روابط عمومی ها با گفتمان سازی و تولید محتوا، چهره واقعی استان را معرفی کنند
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: روابط عمومی ها باید با گفتمان سازی و‌ تولید محتوا، چهره واقعی استان را که سرشار از ظرفیت و استعداد است را معرفی کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستات،علی زینی وند ظهر امروز “چهارشنبه” در نشست مشترک شورای اطلاع رسانی ‌‌و شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان که در آستانه فرارسیدن بیست ‌‌هفتم اردیبهشت روز “ارتباطات و ‌‌روابط‌عمومی” در استانداری برگزار شد؛ با تبریک هفته روابط عمومی؛ روابط‌عمومی ها را صدای مردم و‌حاکمیت خواند ‌‌و اظهار داشت: روابط‌عمومی‌ها باید با گفتمان‌سازی، تولید محتوا و تصویر سازی مثبت، چهره واقعی استان را معرفی کنند.
 
وی افزود: در بعضی مواقع، مطالبی توسط شخصیت‌های شناخته شده مانند هنرمندان و ورزشکاران از روی ناآگاهی به مسایل استان، منتشر می شود که انتظار داریم، روابط‌عمومی‌ها و رسانه‌ها با اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی صحیح از تاثیرگذاری منفی این موضوعات بر فضای استان جلوگیری کنند.
 
رییس شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به نقش روابط‌عمومی در سازمان‌ها؛ تصریح کرد:اگر مدیر سازمان به روابط‌عمومی توجه نکند، این مدیر اهمیت اطلاع‌رسانی و انعکاس اقدامات را درک نکرده است و مدیریت وی با چالش روبروست، لذا روابط‌عمومی‌ها باید به صورت مستقل توسط اداره‌کل روابط‌عمومی استانداری ‌و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مورد ارزیابی قرار بگیرند و مشکلات و نقاط ضعف و قوت آنها شناخته شود.
 
زینی وند افزود: در اختیار داشتن ابزار تخصصی لازمه کار یک‌ روابط‌عمومی است، اما روابط‌عمومی بدون دانش و‌ تخصص نمیتواند کارهای خلاقانه انجام دهد، لذا روابط‌عمومی در صورتی موفق است که دارای دانش، سلیقه، خلاقیت و ابتکار باشد.
وی بیان کرد: افرادی که در حوزه روابط‌عمومی کار می کنند باید ذاتا به کار روابط عمومی علاقمند باشند چراکه کار روابط عمومی کاری بیست و چهار ساعته است و زمان مشخص اداری و ابزار تعریف شده ای برای این کار تعریف نشده است و نباید آن را به عنوان کاری در چارچوب وقت اداری تعریف کرد .
 معاون سیاسی و اجتماعی استانداری افزود : آنچه که در روابط عمومی ضامن موفقیت آن است؛ هنر، دانش و خلاقیت در عرصه روابط عمومی است.
 زینی وند در ادامه با اشاره به نقش شورای اطلاع رسانی گفت : شورای اطلاع رسانی بعد از حدود یک قرن کار دیوانسالاری، با تصویب دولت و ابلاغ ساختار، قوام گرفته است که زمینه‌ی تقویت روابط عمومی ها را فراهم خواهد کرد و روابط عمومی‌ها با دستورالعمل‌ها و ابلاغیه های شورای اطلاع‌رسانی جایگاه خودشان را به دست خواهند آورد.
 وی در پایان گفت: باید دغدغه‌های عرصه روابط عمومی به مرکز منعکس شود تا جایگاه روابط عمومی ها به لحاظ اداری نیز تقویت گردد.
گفتنی است؛ در این جلسه چند تن از مدیران روابط عمومی استان به بیان دیدگاه ها ‌و نظرات خود در مورد اطلاع‌رسانی پیامها و دستورالعمل های بهداشتی و همچنین آخرین اخبار و اطلاعات بیماری کرونا پرداختند.
 
در سیزدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی ،فرمانداران استان نیز یه صورت ویدیو کنفرانسی حضور داشتند و به بیان آخرین وضعیت شهرستان در خصوص بیماری کرونا پرداختند.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۰:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید