اخبار

جشنواره مجازی تا آسمان در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

جشنواره مجازی تا آسمان در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: جشنواره مجازی تا آسمان ویژه ماه مبارک رمضان در بخش‌های قرائت قرآن، مناجات خوانی، بیان داستان های قرآنی، خوشنویسی و گرافیک در استان برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،حسین مسگرانی در تکمیل این خبر بیان کرد : داوطلبان می‌توانند آثار خود را از طریق پیام‌رسان‌های سروش، ایتا و گپ با شماره ۰۹۱۵۱۴۰۱۰۴۴ با ذکر نام و نام خانوادگی، سن، شهر و محل اقامت ارسال کنند .
 
وی افزود : برگزیدگان در بخش خوشنویسی و گرافیک باید اصل اثر خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند .
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد : همچنین هر داوطلب در بخش صوتی حداکثر یک اثر و در بخش تصویری حداکثر ۲ اثر می‌تواند به دبیرخانه ارسال کند .
 
وی بیان کرد: مهلت ارسال آثار در این جشنواره تا پایان ماه مبارک رمضان است .
 
مسگرانی ادامه داد: بخش قرائت قرآن و مناجات خوانی ویژه برداران برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند آثار خود را در رشته تحقیق به صورت مقطع خوانی دلخواه و حداکثر سه دقیقه و در بخش ترتیل با تلاوت پنج آیه اول سوره مبارکه اسرا ارسال کنند .
 
وی گفت: متقاضیان در رشته دعا خوانی و مناجات نیز با ارسال قرائت دعای فرج یا فرازی از ادعیه و مناجات‌های قرآنی و در رشته مدیحه سرایی و مناجات با ارسال پنج دقیقه‌ای مداحی یا مناجات فارسی می توانند در این جشنواره شرکت کنند .
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان به بخش بیان داستان قرآنی نیز اشاره کرد و افزود: هنرمند باید داستان خود را خوانش و در یک فایل صوتی حداکثر پنج دقیقه‌ای ارسال و موضوع داستان باید قصص قرآنی باشد .
 
وی اظهار داشت: در بخش خوشنویسی نیز علاقمندان می‌توانند آثار خود را با استفاده از آیات سوره مبارکه قدر، آیه مبارکه شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن، احادیث مرتبط با ماه مبارک رمضان و لیالی قدر، اشعار مرتبط با میلاد امام حسن مجتبی (ع) و شهادت حضرت علی (ع) را به صورت نستعلیق و شکسته نستعلیق ارسال کنند .
 
مسگرانی خاطرنشان کرد: در رشته گرافیک نیز آثار با موضوع فضائل و رذائل اخلاقی مانند غیبت، حسد، تهمت و دروغ مدنظر است .
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۰:۵۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید