اخبار

شهروندان سیستان و بلوچستان همچنان فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند

شهروندان سیستان و بلوچستان همچنان فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مردم استان همچنان نسبت به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی حساسیت از خود نشان داده و از حضور در تجمعات، بویژه در تفرجگاه‌های بیرون از شهرها خودداری کنند.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان،علی زینی‌وند روز چهارشنبه در دهمین نشست شورای اطلاع رسانی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هرچند می‌دانیم مردم برای رعایت موارد بهداشتی و سلامت خود و خانواده‌هایشان و با رعایت برخی محدودیت‌ها، روزهای سختی را می‌گذرانند اما برای ادامه وضعیت و تا رسیدن به شرایط مطلوب جامعه همچنان از آنان می‌خواهیم تا بیشتر اوقات خود را در خانه بمانند و از حضور در تجمعات خودداری کنند و طرح فاصله گذاری اجتماعی را به فراموشی نسپارند.
وی با اشاره به اهمیت رصد اخبار فضای مجازی سیستان و بلوچستان گفت:  با توجه به اینکه رسانه های معاند نظام با نشر اخبار کذب به دنبال تشویش اذهان عمومی و ایجاد فاصله بین مردم و نظام هستند باید اطلاع رسانی از واقعیت‌های این بیماری به افکار عمومی به درستی مورد توجه قرار گیرد.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مردم همواره پشتیبان نظام بوده و هستند، گفت:  شیوع ویروس کرونا و چگونگی برخورد مردم کشورهای مختلف با پیامدهای آن با نحوه برخورد مردم ایران اسلامی متفاوت بود گزارش‌ها و کلیپ هایی که از این نوع رفتارها در فضای مجازی از کشورهای اروپایی و آمریکایی منتشر شده، نمایانگر این قضیه است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: این استان از نظر کیفیت محتوای تولیدی در زمینه ویروس کرونا با فعالیت مطلوب رسانه ها مورد تقدیر کشوری قرار گرفته است.
حسین مسگرانی افزود: رسانه‌های استان در مدت شیوع ویروس کرونا با تمام محدودیت ها خوب درخشیدند و با انتشار بیش از یکهزار خبر و گزارش، عکس، اینفو و موشن گرافی و غیره اطلاع رسانی شفاف و درستی به مردم انجام دادند.
وی ادامه داد:  با ایجاد شبکه پخش برنامه های فرهنگی و هنری در فضای مجازی اقدامات بسیار خوبی در زمینه اطلاع رسانی و آموزشی انجام گرفت و این روند همچنان ادامه دارد.
مسگرانی گفت: با تلاش بسیار خوب رسانه ها و پرسشگری انجام شده اخبار کذب تقریبا از بین رفت که در این زمینه از رسانه های رسمی و غیررسمی استان قدردانی می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: اهالی رسانه باید در زمینه فرهنگ سازی برای ایجاد رفتارهای درست منطبق با مسایل بهداشتی بیش از پیش تلاش کنند.
رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: این رسانه ملی از همان نخستین زمان شیوع کرونا در استان اقدام به انتشار اخبار و گزارش های مکتوب و تصویری برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی صحیح افکار عمومی در باره این بیماری کرده است.
حیدر سرایانی افزود: تاکنون افزون بر ۴۷۵ خبر و گزارش خبری و تصویری تولیدی از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان در ارتباط با کرونا منتشر و در فضای مجازی استان بازنشر داده شده است.
مدیر عامل خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: رسانه های استان از زمان بروز کرونا تاکنون اقدام به انتشار افزون بر ۹ هزار و ۲۴۵ محتوا کرده اند که خبرگزاری جمهوری اسلامی رتبه نخست استان را در این بخش به خود اختصاص داده است.
محمدهادی طهرانی‌مقدم با تقدیر از خبرگزاری ها و پایگاههای خبری فعال در این حوزه افزود: با پایش انجام شده در فضای مجازی ۱۷۱ هزار و ۶۰۳ محتوا در توئیتر، اینستاگرام و سایر فضاهای مجازی سیستان و بلوچستان منتشر شده است.
وی بر ارتباط بیشتر دستگاههای دست اندرکار از جمله دانشگاه‌های علوم پزشکی استان در زمینه ارائه آمارهایی از کرونا و اقدامات انجام شده برای بهبود بیماران تاکید کرد و گفت: با وجود محدودیت ها و مشکلات ایجاد شده ناشی از بیماری کرونا اصحاب رسانه استان در کنار جهادگران عرصه سلامت به انجام رسالت خود در زمینه اطلاع رسانی و ارائه آموزش به هم استانی ها بخوبی عمل کرده اند.
مدیرعامل خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان گفت: کرونا به حوزه رسانه نیز صدماتی وارد کرده به همین سبب حمایت از اصحاب رسانه برای توسعه فعالیتها ضروری است.
۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۲:۲۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید