اخبار

فعالیت خوب رسانه های سیستان و بلوچستان در دوران شیوع کرونا ویروس

فعالیت خوب رسانه های سیستان و بلوچستان در دوران شیوع کرونا ویروس
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: رسانه‌های استان در مدت شیوع ویروس کرونا با تمام محدودیت ها فعالیت بسیار ارزنده ای داشته و با انتشار بیش از یک هزار خبر و گزارش، عکس، اینفو و موشن گرافی و غیره اطلاع رسانی شفاف و درستی به مردم انجام دادند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان،حسین مسگرانی روز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران با تقدیر از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه سیستان و بلوچستان به سبب تلاش وافر در موضوع کرونا اظهار داشت: با شیوع کرونا از از اواخر سال گذشته تمامی برنامه ها تحت تاثیر این بحران قرار گرفت و بسیاری از آنها تعطیل شد.
 
وی گفت: یکی از اقدامات بسیار خوب اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان در زمان شیوع کرونا تولید محتوا بود که در این زمینه با کمک دبیرخانه شورای اطلاع رسانی به تنهایی ۸۰ اثر تولید شده است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود:  با ایجاد شبکه پخش برنامه های فرهنگی و هنری در فضای مجازی اقدامات بسیار خوبی در زمینه اطلاع رسانی و آموزشی انجام گرفت و این روند همچنان ادامه دارد.
 
وی بیان کرد: رسانه های سیستان و بلوچستان در این مدت با تمام محدودیت ها خوب درخشیدند بطوریکه با بهره گیری از فضای مجازی و سایبری اطلاع رسانی های شفاف و درستی انجام داده و تنها در یک مقطع بیش از یکهزار اثر خوب مانند عکس، گزارش، مصاحبه، موشن گرافیک و غیره تولید کردند.
 
مسگرانی گفت: با تلاش بسیار خوب رسانه ها و پرسشگری انجام شده اخبار کذب تقریبا از بین رفت که در این زمینه از رسانه های رسمی و غیررسمی استان قدردانی می شود.
 
وی ادامه داد: کانال ها و گروههای مختلف در فضای مجازی و پایگاه های خبری فعال شدند که در این زمینه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیرنامه ای برای اهالی فرهنگ و هنر استان ارسال کرد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: اهالی رسانه باید در زمینه فرهنگ سازی برای ایجاد رفتارهای درست منطبق با مسایل بهداشتی بیش از پیش تلاش کنند.
 
وی اظهار داشت: یکی از مشکلات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در سال های گذشته نداشتن نیرو در ادارات ارشاد برخی شهرهای استان بود که خوشبختانه ۱۷ نفر نیروی جدید از طریق آزمون جذب شده اند که رفته رفته مشغول بکار خواهند شد.
 
وی گفت: با وجود اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم اما به دلیل ویروس کرونا تا ۱۵ اردیبهشت برنامه های فرهنگی اجرا نخواهد شد اما در حوزه قرآن و عترت فعالیت های خوبی مانند برگزاری مسابقات قرآن در فضای مجازی برنامه ریزی شده است.
 
مسگرانی ادامه داد: تولید محتوا، مفاهیم و تفسیر قرآن به صورت کوتاه نیز ضبط و منتشر خواهد شد.
 
وی بیان کرد: در عرصه هنر نیز اقداماتی در حال انجام است و متون نمایش نامه خوانی در فضای مجازی منتشر،که مردم می توانند نظرات خود را ارائه دهند و برخی از نمایش نامه ها نیز به صورت سریالی پخش می شود.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: درزمان پسا کرونا باید رویکردها در خیلی از برنامه ها تغییر کند و فضای مجازی در حوزه تولید محتوا ابتکاری و جوان پسند باشد و به آموزش هنر، قرآن و خیلی از رویدادها در این فضا توجه شود.
 
وی با اشاره به خسارتهای وارده ناشی از کرونا به حوزه فرهنگ و هنر و رسانه گفت: براساس برآوردهای اولیه در پی شیوع ویروس کرونا بیش‌ از پنج میلیارد تومان خسارت وارده و عدم النفع به جامعه فرهنگی، هنری، رسانه‌ای، قرآنی و سایر صنوف فرهنگی این استان وارد شده  است.
 
مسگرانی اظهار داشت: کسانی که بیمه بودند جهت دریافت بیمه بیکاری در سامانه ثبت نام کردند و برای ۱۵۲ هنرمند شناسایی شده استان که تنها هزینه زندگیشان از راه هنر می گذرد برنامه ای با بسیج هنرمندان در حال انجام است که به نحو آبرومندانه کمک ها به آنان ارائه شود.
 
وی ادامه داد: تسهیلاتی نیز برای هرکدام از افراد جامعه فرهنگی و هنری که صاحب مجوز هستند و طرحی ارائه کنند در نظر گرفته شده که بخشی از این سود بانکی در قالب یارانه ازسوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت خواهد شد.
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با اشاره به ورود اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه به رزمایش کمک‌های مومنانه گفت: در راستای اجرای رزمایش کمک مومنانه با همکاری بسیج هنرمندان سیستان و بلوچستان کمیته ای تشکیل شد تا بتوانیم برنامه های مشترکی را در بخش های مختلف فرهنگ و هنر برگزار کنیم.
 
وی ادامه داد: در این راستا برنامه های فرهنگی و هنری شامل سرود، شعر، نمایش و دیگر برنامه هایی که می تواند به این کار خیر کمک و این روحیه را در مردم تقویت کند، تولید می شود.
 
مسگرانی بیان کرد: هنرمندان حوزه عکس، سینما و نمایش نیز پای کار آمده و قرار است با همکاری و تعاون برنامه هایی را اجرایی کنند، که ضبط و مستندسازی کارهای ارزشمندی که مردم در راستای کمک مومنانه انجام می دهند از جمله این برنامه ها است.
وی افزود: خبرنگاران نیز در مستند سازی و ثبت این جریان خیرخواهانه وارد عرصه شده و بسیج رسانه، فعالان عرصه رسانه با قلم زنی و تولید محتوا در نشریات، پایگاه های خبری و خبرگزاری ها در این راستا همکاری می کنند.
 
 به گفته وی، با توجه به این که در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم، شناسایی و معرفی نیازمندان جامعه فرهنگ و هنر و معرفی آن ها به خیران از دیگر اقدام هایی است که توسط این اداره کل برنامه ریزی شده است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان این که اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در این رویداد ارزشمند که رهبری معظم انقلاب فرموده اند حضور پررنگی دارند تا بتوان افتخار دیگری را در نظام جمهوری اسلامی ایران ثبت کرد.
۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید