اخبار

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان: نیروهای انقلابی از فرصت فضای مجازی بهره گیری کنند

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان: نیروهای انقلابی از فرصت فضای مجازی بهره گیری کنند
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، گفت: در حال حاضر با توجه به آنکه اکثر مردم بیشتر از گذشته در فضای مجازی حضور دارند، نیروهای انقلابی باید از این فرصت بهره گیری لازم را داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان،آیت الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در دیدار با مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی وچند تن از اعضای شورای فرهنگ عمومی استان، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در سالهای اخیر تاکید زیادی بر حضور پر رنگ جوانان و نیروهای انقلابی در فضای مجازی داشته اند.
وی ادامه داد: شیوع کرونا و استقرار بیشتر اوقات افراد در منازل، عاملی شد تا حضور پر رنگ تر نیروهای انقلابی را در فضای مجازی داشته باشیم اما مهمترین موضوع در این بخش، تولید محتوای مناسب است.
امام جمعه زاهدان تاکید کرد: افراد راغب و دارای توان در راستای تولید محتوا باید شناسایی شوند و از ظرفیت آنان در این بخش با توجه به نیاز استان بهره گیری کرد.
وی با اشاره به فعالیت های قرآنی فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: هرچه در مجموعه های قرآنی سرمایه گذاری شود، خوب است و در این راستا و برای کمک به آنان باید به دنبال جذب اعتبارات حمایتی مناسب بود.
وی ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسب برای پرداختن به برنامه های قرآنی عنوان کرد و اظهار داشت: به جز ترتیل قرآن کریم باید به دنیال تفسیر، مفاهیم و حفظ آیات این کتاب الهی نیز باشیم و در این بخش می توان از الگوهای مناسب بهره گیری کرد.
حسین مسگرانی، دبیر شورای فرهنگ عمومی استان نیز در این جلسه طی ارائه گزارشی، گفت: در سال گذشته 26جلسه با 51 در موضوع دستور کار شورای فرهنگ عمومی در سطح شهرستانهای استان برگزار شده است.
وی افزود: در قالب این شورا و طی سال گذشته، 7جلسه کمیته مشورتی نیز در استان برگزار شده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری برنامه های مختلف قرآنی در سطح استان طی سال گذشته، گفت: در سطح استان 40 موسسه قرآنی در حال فعالیت می باشند که مجوز خود را از این اداره کل دریافت کرده اند.
وی تصریح کرد: طی سال گذشته طی چند مورد و براساس اجرای فعالیتها، مبالغ حمایتی که از سوی مرکز تخصیص داده شده بود، بین موسسات قرانی توزیع شده است.
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۶:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید