اخبار

بیش‌از یک میلیون جلد کتاب در نمایشگاه‌های استانی کتاب عرضه شده است

بیش‌از یک میلیون جلد کتاب در نمایشگاه‌های استانی کتاب عرضه شده است
مدیر موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری ایران گفت: امسال یک میلیون و ۷۰۰ هزار عنوان جلد کتاب در نمایشگاه‌های کتاب استانی عرضه شد و ۶۲ میلیارد تومان کتاب بفروش رسیده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان،قادر آشنا عصر شنبه در مراسم افتتاحیه بیست و یکمین نمایشگاه کتاب سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: شریف‌ترین عنصر فرهنگی کتاب بوده و بر این باوریم که انسان آگاه محور توسعه و معتقدیم آگاهی و دانایی از قبل کتاب بدست می‌آید.
 
وی بیان کرد: کتاب همواره خریدار و خواهان دارد و این امر وظیفه ما را سنگین می‌کند.
 
مدیر موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی  هنری ایران با اشاره به اینکه در کنار نمایشگاه‌های کتاب فعالیت‌های فرهنگی و هنری خوبی صورت می‌گیرد، افزود: نزدیک به ۴۰۰ عنوان فعالیت فرهنگی در کنار نمایشگاه برگزار می‌شود که اقدام بزرگی است.
 
وی اظهار داشت: در سطح بین‌الملل نیز تلاش کردیم در همه کشورهایی که رصد و برنامه‌ریزی شده نمایشگاه برگزار کنیم و هم‌اینک در سیستان و بلوچستان شاهد برپایی چنین نمایشگاهی هستیم.
 
آشنا گفت: حضور ۳۰۰ ناشر در سیستان و بلوچستان قابل توجه و تقدیر است.
 
وی افزود: این نمایشگاه فرصت خوبی برای دانش‌آموزان، دانشجویان، طلاب و اهل فن فراهم می آورد و یک میلیارد تومان یارانه برای کتاب رقم خوبی است که امیدواریم با توجه به تغییر مکان نمایشگاه و پایان سال استقبال خوبی صورت گیرد.
 
مدیر موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری ایران اظهار داشت: هر سال نزدیک به ۱۰۰ هزار عنوان کتاب چاپ می‌کنیم که حدود ۷۰ درصد آنها تالیف و تازه‌های چاپ هستند اما زمانی که محتوای آنها را نگاه می‌کنیم میبینیم چیزی که باید بخوانیم و چنگی به دل بزند نیست.
 
بیست و یکمین نمایشگاه کتاب سیستان و بلوچستان از امروز به مدت یک هفته از ساعت ۱۵ تا ۲۱ برای بازدید عموم دایر است.
۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۹:۵۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید