اخبار

سومین دوره هفته قرآن وعترت در سیستان و بلوچستان آغاز به کارکرد

سومین دوره هفته قرآن وعترت در سیستان و بلوچستان آغاز به کارکرد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری سومین دوره هفته قرآن و عترت در شهرهای مختلف سیستان و بلوچستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان و بلوچستان، حسین مسگرانی گفت: سومین دوره هفته قرآن و عترت در بخش های مختلف فرهنگی و هنری از جمله هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، هنرهای سینمایی، مسابقات حفظ و تلاوت، شب های شعر و همایش ها و سخنرانی ها در استان برگزار شد.
وی با اشاره به برگزاری دوره های قبلی این مراسم در سال های 94 و 96 افزود: با هدف استفاده همه هم استانی ها از ظرفیت این برنامه مقرر گردید تا آیین اختتامیه بخش های مختلف بین شهرهای سراسر استان توزیع شود.
مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی ادامه داد: در همین راستا، بخش مسابقات حفظ و تلاوت قرآن کریم در نخستین روزهای ابتدای دهه فجر در زابل با معرفی نفرات برتر برگزار شد.
مسگرانی افزود: بخش هنرهای تجسمی این برنامه به شهر چابهار اختصاص پیدا کرد و روز گذشته آیین اختتامیه آن با حضور جمعی از مسئولان و اساتید، هنرمندان و عموم مردم در یکی از غرفه های منطقه آزاد برگزار شد.
وی با بیان اینکه هنرهای تجسمی سه بخش عکس، خوشنویسی و نقاشی را در برمی گیرد، خاطرنشان کرد: در حاشیه این رویداد در چابهار، کارگاه آموزشی با موضوع نقاشی و نقاشی خط با محتوا قرآن و عترت نیز برگزار شد و هنرمندانی که از زاهدان و دیگر نقاط استان به این برنامه اعزام شده بودند، علاوه بر آموزش به تولید اثر نیز پرداخته شد.
وی اظهار کرد: در بخش عکس حدود 120 اثر به جشنواره ارسال شد که 15 اثر به بخش نمایشگاهی راه پیدا کرد و 3 اثر حائز مقام اول تا سوم شد. در بخش خوشنویسی حدود 50 اثر به دبیرخانه تحویل داد شد که پس از بررسی آثار رتبه های اول تا سوم مشخص گردید.
مسگرانی خاطرنشان کرد:در بخش نقاشی هم که فرآیند تولید آثار حین اجرای کارگاه صورت گرفته بود، از میان آثار تولیدی با نظر هیأت داوران، 3 اثر به عنوان برگزیده انتخاب و 15 اثر برای نمایش در بخش نمایشگاهی مشخص شد و در مجموع از این 3 بخش، 45 اثر به نمایشگاه راه پیدا کرد.
این مقام مسئول با اشاره به برگزاری آیین پایانی بخش فیلم و فیلمنامه در سراوان طی روزهای آتی تصریح کرد: در بخش هنرهای نمایشی از 20 تا 27 ماه جاری آثار منتخب در شهرستان های مختلف اجرای نمایش می کنند و اتفاقا یکی از برنامه های پرمخاطب ما در مناطق سیل زده است که برای این عزیزان نیز در آنجا نمایش خواهیم داشت.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: در بخش فرهنگی نیز بخش داستان های کوتاه قرآنی را داریم که آیین پایانی آن در هفته آتی در شهرستان دلگان برگزار خواهد شد.
وی با بیان اشاره به برگزاری سخنرانی و همایش هایی با موضوع تبیین بیانبه گام دوم انقلاب در مساجد، اظهار کرد: آیین های پایانی بخش های مختلف از 20 بهمن آغاز شده اما آیین اختتامیه اصلی این برنامه، 13 رجب همزمان با سالروز ولادت با سعات حضرت علی (ع) با حضور مسئولان کشوری و استانی در زاهدان برگزار خواهد شد و علاوه بر تقدیر از نفرات برتر، از خادمین قرآن نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید