اخبار

گردهمایی علمای شیعه و سنی با حضور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی برگزارشد

گردهمایی علمای شیعه و سنی با حضور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی برگزارشد
گردهمایی علمای شیعه و سنی استان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ونماینده هیئت دولت ،هم زمان با دهه فجر در زاهدان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان،نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه زاهدان گفت:رنگین کمان اقوام و مذاهب در این استان یک فرصت ویژه است.

آیت الله محامی در این گردهمایی، ضمن گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی اکنون با قدرت مسیر تعالی خود را پیش می رود و این مسیر ان شاءالله با قدرت بیشتر ادامه خواهد داشت.

وی افزود: وجود اقوام و مذاهب مختلف در کشور که رنگین کمانی از اقوام را بوجود آورده، یک فرصت مناسب است که می شود با برنامه ریزی بهتر از آن بهره خوبی برد.

ایشان تصریح کرد:در استان سیستان و بلوچستان نیز این فرصت وجود دارد که می شود با برنامه ریزی خوب، بهره گیری مناسبی در راستای توسعه استان و کشور داشت.

وی تاکید کرد: اقوام و مذاهب مختلف موجود در استان هرکدام دارای ویژگی های مختلفی هستند که نقاط قوت بسیاری را برای استان بوجود آورده است.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: اقوام سیستان و بلوچستان سابقه خوبی در دفاع از اسلام و کشور داشته و به این سبب می بایست اهتمام ویژه ای در تقویت و به کارگیری آن ها داشته باشیم.

آیت الله محامی افزود: نیاز استان این است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابزار و امکانات موجود خود در معرفی ویژگی ها و ظرفیت های گسترده این استان برای همگان تلاش کنند.

وی افزود: در ایام گذشته سیلی در استان بوجود آمد که از یک طرف باران رحمت الهی بود و از طرف دیگر موجب زحمت مردم شد. در عرصه کمک رسانی به سیل زدگان از سراسر کشور به این استان شتافتند و این خود جلوه ای از وحدت ملی بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان ادامه داد: در کنار منازل مردم، مکان های مذهبی همچون مسجد ها نیز آسیب دیدند که اهتمام ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در بازسازی این مکان ها می طلبد.

آیت الله محامی در پایان خاطرنشان کرد: تقویت و توسعه مراکز علمی و فرهنگی استان مانند کتابخانه ها، کانون های فرهنگی و حتی مراکز ورزشی نیز بسیار جای کار دارد که امیدواریم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اینگونه مراکز اهتمام ویژه داشته باشند.

در این نشست که علما و روحانیون و شماری از مدیران کل دستگاههای اجرایی نیز حضور داشتند احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان و مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان به ایراد سخن پرداختند. 

۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ۲۳:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید