اخبار

ششمین جشنواره محلی مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان سیستان و بلوچستان فراخوان داد

ششمین  جشنواره محلی مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان سیستان و بلوچستان فراخوان داد
فراخوان ششمین محلی جشنواره مطبوعات، خبرگزاریها و پایگاههای خبری استان سیستان و بلوچستان منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان ،مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان گفت: ششمین  جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان با همکاری خانه مطبوعات استان واداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی برگزار خواهد شد.

حسین مسگرانی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره  ارتقای محتوای کیفی نشریات ،تقویت روزنامه نگاری حرفه ای،ارج نهادن به تلاش های صادقانه خبرنگاران و روزنامه نگاران ،ایجاد نشاط و افزایش رقابت موثر و سازنده در تعالی و توسعه مطبوعات استان،ایجاد همگرایی بین رسانه های محلی استان،معرفی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه های مکتوب و مجازی و بهره گیری از این قابلیت ها با هدف خدمت به فرهنگ بومی- محلی،تحکیم پایه های وحدت و همدلی با استفاده از فضای رسانه ای به موازات تقویت وحدت ملی و اسلامی ،شناسایی ظرفیت های نهفته استان وهم چنین تلاش در راستای معرفی هر چه بهتر آنها عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان ادامه داد:این جشنواره در بخش های گزارش توصیفی،گزارش خبری،گزارش ویدئویی،یادداشت و سرمقاله،خبر،مصاحبه تفصیلی،عکس مستند،عکس خبری،تیتر،طراحی و صفحه  آرایی،طنز و کاریکاتور برگزار می شود.

 مسگرانی با اشاره به محورهای  جشنواره خاطرنشان کرد: چهل سالگی انقلاب و تبیین پیشرفت ها و آسیب ها برای تحقق گام دوم،چالش ها و رهیافت های رونق تولید در سیستان و بلوچستان،ظرفیت های مرز و مرزنشینی،نقش رسانه ها در توسعه همه جانبه استان،معرفی و ارتقای فرهنگ ( ارزش ها، نگرش ها، آداب و رسوم بومی ) و خرده فرهنگی های استان،چالش ها و آسیب های اجتماعی در حوزه های اعتیاد به مواد مخدر،قاچاق کالا وارز، طلاق، حاشیه نشینی، فقر، بیکاری، فضای مجازی و... )،معرفی ظرفیت های استان با تاکید بر ارائه تصویری مطلوب و مناسب از استان،توجه به زبان و ادبیات بلوچی و گویش سیستانی، به عنوان بخشی از هویت و فرهنگ ایرانی از بخش های  قابل رقابت در جشنواره ششم می باشد.

وی با اشاره به شرایط و مقررات شرکت در جشنواره گفت:شرکت کنندگان بایدآثار مورد پذیرش را از تاریخ  10/05/1397 الی 10/ 10/1398به سامانه sistanbaloochestan.pressfestival.ir   ارسال نمایند.

وی آخرین مهلت ارسال آثاررا،15دی ماه وزمان برگزاری جشنواره را  ایام الله دهه فجر98عنوان کرد.

گفتنی است شرایط شرکت درجشنواره شرایط شرکت در جشنواره به شرح ذیل می باشد:

 1-     آثار ارسالی مرتبط با محورهای جشنواره باشند.

 2- آثاری در جشنواره شرکت داده می شوند که در فاصله زمانی ابتدای مرداد ماه 1397 تا 10 دی ماه 1398 در یکی از نشریات استانی، خبرگزاریها و پایگاههای خبری استان  منتشر شده باشند.

 3-     آثار روزنامه نگارانی که در مطبوعات و رسانه های سایر استانها منتشر شده باشند، امکان شرکت در جشنواره را دارند.

 4-     هر متقاضی مجاز به شرکت در 3 بخش از جشنواره می باشد و در هر بخش می تواند حداکثر تا 2 اثر را بار گذاری نماید که در مجموع 6 اثر پذیرفته می شود. در صورت ارسال آثار بیشتر، آثار اضافی حذف خواهند شد.

رسیدگی به آثار توسط هیات داوران جشنواره انجام می شود و همه هماهنگی ها با دبیرخانه جشنواره است.

متقاضیان می توانند جهت ارتباط بیشتر با شماره های 33430055 و  33449932 تماس حاصل نمایند.

 

۲۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید