اخبار

نشست اصحاب رسانه با هدف تبیین وتشریح مصادیق جرایم وتخلفات انتخاباتی درزاهدان برگزار گردید

نشست اصحاب رسانه با هدف تبیین وتشریح مصادیق جرایم وتخلفات انتخاباتی درزاهدان برگزار گردید
نشست اصحاب رسانه با هدف تبیین وتشریح مصادیق جرایم وتخلفات انتخاباتی با حضور معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ،درزاهدان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان،محمدعلی حمیدیان  گفت: انتخابات مظهر قدرت جامعه و یک حکومت است و رسانه ها در ابعاد مختلف می توانند این قدرت را به عموم جامعه منتقل کنند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری افزود: همانقدر که برگزاری انتخابات ضروری است شکل دهی افکار و عقاید شهروندان بر اساس واقعیات و به دور از جانب داری مهم تر است که بار اصلی این وظیفه خطیر بر دوش رسانه هاست.

وی خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه می توانند در پویایی و شکوفایی دموکراسی در جامعه نقش حیاتی بازی کنند که این امر به خصوص در ایام انتخابات جلوه گری بیشتری دارد و باید بر اساس اصول تعریف شده مطبوعات و بدون طرفداری از حزب و جناح و فردی خاص، صرفاً به روشنگری بپردازند.

 حمیدیان؛ نقد منصفانه همراه با ارائه راهکار در کنار بیان محترمانه کاستی ها و مشکلات مردم و رساندن به گوش مسئولان از جمله وظایف اصلی رسانه ها دانست وادامه داد:این  امر در حوزه انتخابات نیز صدق می کند که اصحاب رسانه باید در کنار تبیین مواضع کاندیداها بدون طرفداری خاص، فرد اصلح و شایسته که بتواند خدمت کند را به مردم معرفی کنند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تاکید کرد: یکی از مسائلی که هم شهروندان و هم اصحاب رسانه نسبت به آن گلایه مند هستند فعالیت رسانه ها و کانال های خبری فاقد شناسنامه و بی هویت در فضای مجازی است که در این خصوص نیز تدابیری اندیشیده شده تا این کانال ها مهار شوند.

وی ادامه داد: همان طور که رسانه خوب می تواند خنثی کننده نقشه های شوم دشمنان و معاندان نظام باشد می تواند باعث ایجاد تفرقه نیز بشود که باید اعلام کنم هیچ خلاء قانونی در برخورد با تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی و رسانه ای وجود ندارد.

حمیدیان تصریح کرد: شعبه های ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در سراسر استان نیز تشکیل شده و فعالیت کاندیدها و تخلفات احتمالی آنها را رصد می کنند و قضات دادگستری نیز به دلیل عدم وابستگی سیاسی و جناحی، هیچ واهمه ای از برخورد با اشخاص و احزاب متخلف ندارند و هر شخص یا گروهی که از خط قرمز عبور کند با آنها برخورد قاطع قضایی می شود.

۲۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید