اخبار

مطبوعات خط شکن بن بست های کشور هستند

مطبوعات خط شکن بن بست های کشور هستند
امام جمعه زاهدان با اشاره به اینکه امروز رسالت مطبوعات هم وزن رسالت رزمندگان در دوران دفاع مقدس است، گفت: مطبوعات و خبرگزاری ها خط شکن بن بست های کشور هستند.

https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif


به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان در آیین بزرگداشت روز خبرنگار و آیین اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات ، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان بیان داشت: ابزار انتقال بر طبق قرآن و براساس تجربه و طبیعت، بیان و قلم هستند.
وی افزود: آنقدر دین اسلام برای قلم عظمت قائل است که سوره ای در قرآن مجید به این نام، نامگذاری کرد و به قلم و تراشات قلم سوگند یاد کرد.
امام جمعه زاهدان یادآور شد: تردیدی نیست به برکت همین قلم تاریخ بشریت ماندگار شد و نسل امروز با تاریخ گذشته خودش ارتباط برقرار کرده است.
سلیمانی با تاکید بر اینکه وظیفه و رسالت قلم سنگین است، گفت: قلم عجیب کارآمدی دارد که می تواند با شایعات، نظام دینی سرآمد را ناکارآمد نشان دهد.
امام جمعه زاهدان تصریح کرد: این مطبوعات هستند که می توانند بن بست های نظام را بشکنند و شایعات دشمنان را خنثی کنند و ظرفیت ها را به زیبایی به نمایش بگذارند و مثبت ها را برجسته و کارآمدها را تبلیغ کنند.
سلیمانی با تاکید بر اینکه امروز رسالت مطبوعات هم وزن رسالت رزمندگان در دوران دفاع مقدس است، بیان داشت: سرداران جبهه و جنگ در برابر شما رسانه ها هستید؛ رسانه ها هستند که می تواننند افکار عمومی بر قوت و قدرت این نظام متمرکز کنند.
وی افزود: مطبوعات است که می تواند مردم را امیدوار کند و یا در برابر هجمه دشمن واگرایی نشان دهد.
امام جمعه یادآور شد: مطبوعات استان تا حدی مظلوم واقع شده اند و از آنجایی که بخش خصوصی در درون استان فعال نیستند لذا می طلبد که پشتیبانی فرهنگ و ارشاد اسلامی از این قشر از جامعه داشته باشیم.
سلیمانی فعالیت مطبوعات را در استان قابل تحسین دانست و گفت: اینکه خانه مطبوعات در دورانی تعطیل بود و اکنون احیا شده است جای بسی تقدیر و تشکر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد.
وی افزود: خبرنگاران مرزبان تمام عیار دفاع از ارزش های انقلاب هستند؛ اگر در گذشته توپ و توپخانه می توانست کشور را در برابر هجوم بیگانه حفظ کند سیل انبوه بسیجیان می توانست کشور را از سقوط محافظت کنند اما امروز باید خبرهای انبوه شما جامعه را امیدوار و سرپا نگه دارد

 

۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۳۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید