اخبار

چهارمین جشنواره ملی گرافیک رضوی سیستان وبلوچستان به کار خود پایان داد

چهارمین جشنواره ملی گرافیک رضوی سیستان وبلوچستان به کار خود پایان داد
چهارمین جشنواره ملی گرافیک رضوی سیستان و بلوچستان درزاهدان به کار خود پایان داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در این آیین  گفت: برای چهارمین بار افتخار برگزاری جشنواره ملی هنرهای گرافیکی رضوی از سری برنامه های شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در این استان را داشتیم.

حسین مسگرانی افزود: با وجود اینکه امسال 2 موضوع از جشنواره هنرهای گرافیکی رضوی کم شد 800 اثر در قالب 2 بخش آرم و نشانه و پوستر به دبیرخانه جشنواره رسید و توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفت.
وی ادامه داد: امسال در مقایسه با سال گذشته سطح کیفی آثار ارسالی به جشنواره ملی گرافیک رضوی افزایش یافته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از میان برگزیدگان این جشنواره 2 نفر از هنرمندان استان موفق به کسب رتبه اول و دوم در بخش آرم و نشانه شدند.
مسگرانی اظهار داشت: اثر یک نفر دیگر از هنرمندان سیستان و بلوچستان نیز در این بخش شایسته تقدیر اعلام شد.
به گفته وی در مجموع در هر 2 بخش 6 اثر برگزیده و پنج اثر شایسته تقدیر انتخاب شدند.
وی همچنین در رابطه با آثار برگزیده از سیستان و بلوچستان در دیگر برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا (ع) بیان کرد: 2 گروه نمایشی از این استان در جشنواره تئاتر رضوی و همچنین گروه موسیقی تفتان نیز در جشنواره آواها و نواهای رضوی برگزیده شدند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: امسال آثار برگزیده پوستر در بخش محیطی از طریق نصب بنر و بیلبورد در سطح شهر زاهدان اکران عمومی شد تا در دهه کرامت حال و هوای شهر رضوی شود.
مسگرانی ادامه داد: آثار برگزیده چهارمین جشنواره ملی گرافیک رضوی به صورت کتاب منتشر خواهد شد.
وی با اشاره به مشارکت بالای تشکل ها و نهادهای مردمی در دهه کرامت گفت: ایجاد ستاد مردمی جشن های دهه کرامت، برگزاری جشنواره شعر رضوی در هشت شهرستان و حضور هنرمندان استان در رویدادهای مختلف جشنواره بین المللی امام رضا (ع) از دیگر اقدامات انجام شده در دهه کرامت است.
بنا براین گزارش، در بخش پوستر فرهود مقدم و مصطفی برجی از استان قم و الهام نصیری از استان البرز به ترتیب رتبه اول تا سوم را کسب کردند و آثار زهره محمدی معین از اصفهان، علیرضا معظمی گودرزی از لرستان و علیرضا بیت اللهی از کرمان در این بخش شایسته تقدیر اعلام شد.
در بخش آرم و نشانه نیز مهدیه سنگدل نظامی از سیستان و بلوچستان، حسین چمن خواه از قم و سمانه بزرگ زاده از سیستان و بلوچستان به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند و از آثار محمدحسن افشاری از سیستان و بلوچستان و بهروز بردبار از زنجان تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی گرافیک رضوی با حضور هنرمندان کشوری و استانی روز شنبه در تالار اشراق زاهدان برگزار شد که پس از پایان این مراسم نمایشگاه آثار برتر این جشنواره افتتاح گردید.

۶ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۳۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید