اخبار

ویژه برنامه های نخستین سوگواره تعزیه اربعین اداره کل ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان در این ایام اربعین اعلام شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان برنامه های نخستین سوگواره اربعین را تشریح کرد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان حسین مسگرانی در جلسه برنامه ریزی نخستین  سوگواره اربعین با حضور اعضای برگزارکننده، اظهار کرد: اجرای نمایش فاخر خورشید کاروان به مدت سه شب در شهرستان زاهدان وهم چنین در شهرهای زابل،ایرانشهر،خاش و چابهاربا همکاری انجمن نمایش استان ازمهم ترین بخش های این سوگواره است.
حسین مسگرانی گفت:در بخش عکس این سوگواره با موضوع نماز ظهرعاشورا ،مراسم عزاداری ظهر عاشورا،تاسوعا،مجالس عزاداری زائرین پاکستانى اربعین تعداد ٨٠اثربه دبیرخانه انجمن عکاسان استان ارسال شده است که پس از داوری در شهرستان زاهدان وپایانه مرزی میرجاوه به صورت نمایشگاه در معرض دید عموم قرارخواهدگرفت.
وی از برگزاری نمایشگاه آثارخوشنویسی خبر داد و گفت:آثارخوشنویسی با موضوع متون ابیات،اشعارمربوط به ماه محرم وصفروسخنان امام حسین (ع)،به مدت یک هفته در محل نگارخانه فردوسی مجتمع بزرگ فرهنگی وهنری زاهدان ،برگزار می شود .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان افزود: در بخش شعرودلنوشته اشعارزیادی از شاعران سراسر کشور واستان به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که شاعران قبل از اجرای نمایش تعزیه خورشید کاروان به مدت سه شب اشعارخودرا قرایت خواهند کرد.

مسگرانی برگزاری ورک شاپ عاشوارایی رانیزازدیگر برنامه های نخستین سوگواره تعزیه درروزهای اربعین حسینی برشمردو گفت: نخستین سوگواره تعزیه در روزهای ١٦،١٥و١٧آبان  ماه در زاهدان ودرادامه به مدت یک هفته با اجرای نمایش تعزیه خورشید کاروان در سایر شهرستان های استان برگزارخواهد
شد.

۱۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید