اخبار

سهم سیستان و بلوچستان از فرهنگ و هنر کشور مشخص شود

سهم سیستان و بلوچستان از فرهنگ و هنر کشور مشخص شود
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تبادلات فرهنگی فی مابین کشورهای همسایه تقویت شود، گفت: سهم سیستان و بلوچستان از فرهنگ و هنر کشور مشخص شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، علی اصغر جمشید نژاد معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان امروز(10 مرداد) در آیین اختتامیه سومین جشنواره ملی هنرهای گرافیکی رضوی بیان داشت: بحث فرهنگ و هنر جزء موضوعات پر اهمیت بوده و برای سیاستگذاران به عنوان یک اولویت قابل توجه است.

وی با تاکید بر اینکه سهم سیستان و بلوچستان از فرهنگ و هنر کشور مشخص شود، افزود: زمینه حضور هنرمندان، صاحبان خرد و اندیشه در استان فراهم کنیم.

معاون سیاسی و اجتماعی خواستار حضور رسانه های مطرح کشور در استان برای شناسان ظرفیت های و پتانسیل های استان و ارتقای سطح آگاهی ها شد و افزود: سیستان و بلوچستان یکی از استان ها با استعداد است که به دلیل بعد مسافت مورد کم مهری قرار گرفته که باید در تصمیم گیری ها مسئولان عالی رتبه کشور جایگاه خودش را پیداکند.

جمشید نژاد ادامه داد: کسانی که از این استان در همایش ها و جشنواره شرکت می کنند صاحب مقام می شوند که نمونه های آن  در بخش های نمایشگاه بین اللملی قرآن، تئاتر، بازیگری، نویسندگی و کارگردانی بوده است.

وی با بیان اینکه تبادلات فرهنگی فی مابین کشورهای همسایه تقویت شود، افزود:  برنامه ریزی برای برپایی رویدادهای فرهنگی در سطح استان جزء موضوعاتی که باید در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دنبال شود.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ۱۶:۱۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید