اخبار

سومین جشنواره هنرهای گرافیکی رضوی در زاهدان به کارخود پایان داد.

سومین جشنواره هنرهای گرافیکی رضوی در زاهدان به کارخود پایان داد.
آیین اختتامیه سومین جشنواره هنرهای گرافیکی رضوی امروز،سه شنبه،با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان، شماری از مسئولان استانی و هنرمندان در تالار اشراق مجتمع فرهنگی هنری زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در این آیین گفت: دبیرخانه سومین جشنواره هنرهای گرافیکی رضوی 587 اثر از هنرمندان 29 استان کشور در قالب های هنری تصویر سازی، آرم و نشانه، پوستر و طراحی دریافت کرد.
حسین مسگرانی ادامه داد: هیات داوران آثار رسیده به دبیر خانه این جشنواره را از نظر خلاقیت، نوآوری، ترکیب بندی، انتخاب فن، اجرای متناسب با موضوع و تلاش برای بیان هنرمندانه مورد بررسی قرار دادند.
وی افزود: در پایان در بخش تصویر سازی منصوره مهدوی از استان مازندران نفر نخست، لیلا بدر عظیمی از استان تهران نفر دوم و زهره محمدی معین از استان اصفهان به عنوان نفر سوم انتخاب و اثر زینب قانعی از استان یزد نیز شایسته تقدیر معرفی شد.
وی ادامه داد: همچنین در بخش پوسترمحمد حسین همدانیان از استان قم نفر نخست، محمد محبوب از استان اصفهان نفر دوم و عطیه خان حسن‌آبادی از استان خراسان رضوی نفر سوم معرفی شدند.
وی افزود: در بخش آرم و نشانه نیز علیرضا بیت ‌اللهی از استان کرمان نفر نخست، مهتاب سارونی از سیستان و بلوچستان شایسته تقدیر و علی سما کوش از استان مازندران شایسته تقدیر شدند.
وی گفت: همچنین امروز از کتاب دو سالانه منتخب جشنواره گرافیک رضوی نیز رونمایی شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در چند سال اخیر جشنواره ها و برنامه های مختلف نظیر نخستین جشنواره آواها و نواها، کنگره شعر پیامبر مهربانی، جشنواره مد و لباس و غیره در استان برگزار شد که مورد استقبال هنرمندان قرار گرفت.
وی با اشاره به سخت افزاری هنر در سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به نیاز در شهرهای سراوان و زابل 2 نگارخانه راه اندازی شده و نگارخانه شهرستان خاش نیز هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.
بنابراین گزارش، سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومتر مربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و 19 شهرستان و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود.

 

۱۰ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۵:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید