اخبار

4هزار هنرمند تحت پوشش تعهدات بیمه ای تامین اجتماعی قرار گرفته اند

4هزار هنرمند تحت پوشش تعهدات بیمه ای تامین اجتماعی قرار گرفته اند
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سال گذشته 4 هزار هنرمند تحت پوشش تعهدات بیمه ای تامین اجتماعی قرار گرفته اند.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز(10 مرداد) در آیین اختتامیه سومین جشنواره ملی هنرهای گرافیکی رضوی بیان داشت: هنرمندان با انگیزه و آثار فاخری به جشنواره ملی هنرهای گرافیکی رضوی ارائه کردند که این برای دست اندرکاران جشنواره قابل تحسین است.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان یکی از قطب های مهم هنری در کشور است، افزود: یک نوع نگاه نو و جدید در هنر استان دیده می شود؛ این نوع نگاه جدید و متفاوت مورد پسند جوانان بوده است.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه موسیقی سیستان و بلوچستان متفاوت تر از موسیقی های نواحی دیگر نقاط کشورمان است، خاطرنشان نمود: در جنوب شرق کشورمان سرمایه های خوبی به لحاظ هنری داریم.

مرادخانی از اعطای درجه هنری به هنرمندان استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: استاد شیرمحمد اسپندار را در استان داریم که به عنوان یکی از سرمایه های بزرگ هنری کشورمان یاد می شود.

وی با بیان این مطلب که موسیقی نواحی مرز نمی شناسد، افزود: در زمان گذشته موسیقی نواحی دیپلماسی مردم با مردم بوده است و روابط را به هم نزدیک می کرد.

مرادخانی گفت: در آینده ای نزدیک گروه های موسیقی نواحی به کشورهای مختلف دنیا اعزام می شود.

وی افزود: سال گذشته 4 هزار هنرمند به بیمه شدگان اضافه شده اند و به دنبال آن هستیم که فرآینده بیمه هنرمندان در سال جاری تسریع دهیم.

 

۱۰ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۵:۱۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید