اخبار

تشکیل نخستین جلسه شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی در زاهدان

تشکیل نخستین جلسه شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی در زاهدان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: نخستین جلسه شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی درسال جاری در زاهدان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام عباس دانشی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در نخستین جلسه شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و اعضای این شورا تشکیل شده بود، اظهار اشت: شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی همان کمیته توسعه فعالیت های قرآنی است که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تغییر نام داده است.

وی با بیان اینکه قرآن شاهبیت فعالیتهای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان است، افزود: ایجاد هماهنگی بین دستگاه های دولتی، مؤسسات و گروه‌های فعال غیردولتی در جهت هم‌افزایی و ارتقاء فعالیت های قرآنی در سطح ملی و بین المللی، تقویت قرآن کریم، ارتقاء التزام عملی به قرآن کریم در ابعاد فردی و اجتماعی، تحقق فرهنگ قرآنی در نظام مدیریت، تصمیم گیری و برنامه ریزی شور و غیره از اهداف تشکیل شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان وبلوچستان تصریح کرد: ساماندهی فعالیت های قرآنی استان با ایجاد ساز و کار مناسب برای هم افزایی دستگاه و شناسایی توانمندیهای دستگاه ها از وظایف شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی به حساب می آید.

دانشی خاطرنشان کرد: جلسه شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی با حضور اعضای اصلی این شورا رسمیت پیدا می کند و اعضا موظف هستند در این جلسه شرکت داشته باشند و در غیر این صورت حضور نماینده اعضا بدون داشتن حق رای بلا مانع است.

وی افزود: در منشور شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی کارگروه تخصصی شامل کارگروه توسعه، پژوهش و آموزش، کارگروه توسعه فعالیتهای تبلیغی و ترویجی و کارگروه توسعه آموزش عمومی قرآن پیش بینی شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مصوبات کمیته توسعه فعالیت های قرآنی در سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت: نمایشگاه قرآن و عترت، مسابقات قرآن و عترت، تفسیر قرآن کریم در مسجد امام حسین(ع)، مسابقات قرآنی اعتصام در چابهار و دلگان و تجلیل از فعالان قرآنی و غیره از جمله برنامه های سال گذشته فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای توسعه فرهنگ علوم قرآنی بود.

دانشی گفت: در حال حاضر کمیته توسعه فعالیت های قرآنی در قالب شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی، حمایت از موسسات قرآنی فعال و نیز آموزش روخوانی و روان خوانی قران کریم به 2 هزار دانش آموزان را در دستور کار خویش قرار داده است.

وی افزود: دستگاههای که عضو شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی هستند می توانند با ارائه طرح نصف هزینه های برنامه را از شورا دریافت کنند.

۲۱ تیر ۱۳۹۳ ۱۰:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید