اخبار

تحقق تاسیس ۲۰ هزار کانون فرهنگی مساجد بر اساس برنامه پنجم توسعه

تحقق تاسیس ۲۰ هزار کانون فرهنگی مساجد بر اساس برنامه پنجم توسعه
مشاور وزیر فرهنگ وارشاداسلامی ودبیرستاد کانون های فرهنگی مساجدکشور،گفت:مطابق قانون پنج توسعه،تا پایان این برنامه کانون های فرهنگی مساجد کشوربه 20 هزار کانون افزایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان، حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا سلیمانی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور ظهر امروز (17 اسفند) در نشستی خبری به مناسبت بیست و یکمین سالگرد تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد در زاهدان، گفت: تاکنون 17 هزار و 400 کانون فرهنگی مساجد در سطح کشور ایجاد شده که باید بر اساس برنامه پنجم توسعه این تعداد به 20 هزار کانون معادل یک چهارم مساجد کشور افزایش یابد.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال آینده نسبت برخورداری کانون های فرهنگی مساجد کشور 60 به 40 به نفع روستاها خواهد بود، افزود: با توجه به جمعیت 22 میلیون نفری روستاهای کشور در قالب 63 هزار روستا، تلاش است تا نسبت برخورداری مساجد سطح کشور به کانون های فرهنگی مساجد در سال آینده 60 درصد در روستا ها و 40 درصد در شهرها عملی شود.

حجت الاسلام سلیمانی، ادامه داد: با توجه به محرومیت موجود در روستاها تلاش های زیادی در عرصه فرهنگ انجام شود، البته پس از پیروزی انقلاب اسلامی نگاه به توسعه روستایی و خدمات رسانی به این بخش تغییر کرده و در راس امور بوده است.

 

۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۹:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید