مجوزهای فرهنگی وهنریراهنمای دریافت مجوزهاراهنمای دریافت مجوز هولوگرام/بررسی اعتبار هولوگرام

 

دریافت مجوز هولوگرام / بررسی اعتبار هولوگرام

از آنجایی که انتشار هر نوع محتوای فرهنگی در کشور نیازمند کسب مجوز لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد، این مرکز به منظور حفظ اصالت نرم افزارهای منتشر شده و همچنین حمایت از حقوق صاحبان نرم افزار،  با هماهنگی مراکز تکثیر حامل های رایانه ای و پس از حصول اطمینان از اصالت محتوا، به تعداد آثار تکثیر شده، هولوگرام در اختیار ناشر نرم افزار قرار می دهد.

هولوگرام یا تمام نگاشت، یک برچسب دارای شماره سریال است. خریداران، تولید کنندگان و ناشران نرم افزار و همچنین مراجع قضایی از طریق شماره سریال درج شده در هولوگرام، می توانند نسبت به اصالت نرم افزار خریداری شده اطمینان حاصل نمایند.

مزایای استفاده از هولوگرام :

  • شماره هولوگرام منحصر به فرد بوده و مختص همان بسته نرم افزار است.
  • هولوگرام غیر قابل تکثیر می باشد .
  • هولوگرام امکان تشخیص نسخه های اصلی از غیرقانونی در بازار را برای کاربران، مراجع انتظامی، تولید کنندگان نرم افزار و ناشران فراهم می آورد .
  • هولوگرام باعث ایجاد اطمینان در صنعت نرم افزار کشور نسبت به جمع آوری آثار غیر مجاز خواهد شد.

 

نحوه بررسی اعتبار هولوگرام

با مراجعه به لینک https://login.saramad.ir/Pages/ValidateHologramSerial.aspx و یا با ارسال شماره سریال هولوگرام به صورت پیام کوتاه به شماره 30008211 می توانید نسبت به اصالت نرم افزار خریداری شده اطمینان حاصل نمایید.

  

مراحل دریافت هولوگرام

قبل از دریافت هولوگرام باید نرم افزار مورد نظر ثبت شده و دارای مجوز نشر یا تکثیر باشد. همچنین باید از طریق یک ناشر دیجیتال اقدام به دریافت مجوز هولوگرام نمایید یا خودتان ناشر دیجیتال باشید. مراحل ثبت درخواست و دریافت هولوگرام، به صورت غیر حضوری انجام می شود. ناشران دیجیتال می توانند با مراجعه به  سایت  login.saramad.ir فرآیند دریافت هولوگرام را طی نمایند.

 جهت آگاهی از شرایط و تعهدات دریافت مجوز هولوگرام اینجا را کلیک کنید.