مجوزهای فرهنگی وهنریراهنمای دریافت مجوزهاراهنمای دریافت مجوز بازیگاه (گیم نت)

 

مجوز بازیگاه (گیم نت)

بازی های رایانه ای به لحاظ تاثیرگذاری در زمینه فرهنگ سازی و ایفای نقش های آموزشی و کمک آموزشی و همچنین، پر کردن اوقات فراغت گروه های سنی مختلف جامعه از جایگاه ویژه و مهمی برخودار می باشد.بنا به اهمیت مزبور، توجه بیش از پیش به برنامه ریزی برای تولید بازی های رایانه ای مناسب به عنوان یک محصول فرهنگی و همچنین اهتمام ویژه به نخبگان این عرصه از ضروت بالایی برخوردار است.

بنیاد ملی بازی های رایانه ای که زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد، به عنوان تنها متولی بازی های رایانه ای، وظیفه نظارت و ساماندهی تولید و عرضه بازی های رایانه ای به صورت فیزیکی و مجازی و صدور مجوز های قانونی در این حوزه را بر عهده دارد. 

 

 تعاریف 

بازی‌گاه: مکان عمومی به صورت فیزیکی یا در آدرس الکترونیک در بستر شبکه تحت هر عنوانی اعم از باشگاه ورزش‌های الکترونیک، بازی‌سرا، گیم‌نت و گیم‌سنتر، مرکز سرگرمی و غیره است که کاربران می توانند با استفاده از تجهیزات نصـب شـده در آن یا بهره گیری از فضای شبکه از یک یا چند بازی رایانه ای در دسترس استفاده کنند.

مجوز فعالیت بازی گاه: سندی است که در حدود مقررات این دستورالعمل توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای صادر و به موجب آن اجازه ایجاد و فعالیت بازی گاه برای مدت معین به اشخاص حقیقی یا حقوقی حائز شرایط مقرر اعطا می شود.

صاحب مجوز: شخصی حقیقی یا حقوقی واجد صلاحیتی که مجوز بازی‌گاه به نام وی صادر شده و مسئولیت نظارت بر اجرای وظایف مدیر مسئول و چگونگی اداره بازی‌گاه و مسئولیت کامل بازی‌گاه از هر حیث را بر عهده دارد. 

مدیرمسئول: شخص حقیقی واجد صلاحیت که مسئولیت اداره امور مربوط به بازی‌گاه را برعهده دارد و نام وی در مجوز فعالیت بازی گاه قید می شود.

 

مراحل دریافت مجوز 

مراحل ثبت درخواست و دریافت مجوز فعالیت بازیگاه، به صورت غیر حضوری انجام می شود. با مراجعه به  سایت portal.ircg.ir (بخش درخواست مجوز فعالیت بازیگاه) می توانید فرآیند دریافت مجوز را طی نمایید. به طور کلی این فرآیند شامل مراحل زیر است:

۱) ورود به سامانه و تکمیل فرم ها و بارگذاری مدارک لازم موضوع بند 3 این دستور العمل؛

۲) بررسی مدارک و حسب مورد اعلام نواقص به متقاضی؛

۳) صدور مجوز یک ساله فعالیت بازی‌گاه.

نکته: زمان تقریبی انجام کلیه فرایندهای فوق در صورت تکمیل بودن مدارک حداکثر  7 روز کاری است و در صورت رد درخواست، به هر دلیل، متقاضی می تواند ظرف مدت 10 روز اعتراض خود را با ذکر دلایل و مستندات به بنیاد اعلام کند. به اعتراض متقاضی ظرف مدت سه روز کاری رسیدگی و نتیجه با تایید مدیرعامل بنیاد به وی از طریق سامانه اعلام می شود.

نکته: هرگونه تغییر یا فوت و حجر مدیران و صاحبان امضا، مدیرعامل و مدیرمسئول بازی‌گاه، تغییر نشانی محل و یا دامنه بازیگاه باید بلافاصله از طریق سامانه به بنیاد اعلام و مراحل تایید مجدد آن طی شود.

جهت دریافت دستورالعمل کامل صدور مجوز فعالیت بازیگاه اینجا را کلیک کنید. 

گردش کار - فعالیت بازیگاه